Haber

Avar abi Bekir Bozdağ’ı yalanladı: Abim af dilemedi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün katıldığı bir televizyon programında 28 Şubat davasından hüküm giyen emekli Korgeneral Vural Avar’ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, “Cumhurbaşkanımız bana Vural Avar’a özel affını kullanmak istediğini söyledi ve süreci başlatmamızı istedi. Merhum Avar’a bu dileğimizi ilettik. Başlangıçta başvurmadı. Vefatından önce kısa bir süre başvurdu. Bu arada amelleri kemale erdirmeye devam ederken rahmete mazhar oldu.”

Vural Avar’ın kardeşi Mehmet Ünal Avar, Bekir Bozdağ’ın sözlerini yalanladı.

Oda TV’ye yazı gönderen Mehmet Ünal Avar şu ifadeleri kullandı:

“Ağabeyim Hv. Korgeneral Vural Avar’ın af başvurusunda bulunduğunun söylenmesini üzüntüyle izledim. Ağabeyim değil, sağlık nedenleriyle infazın durdurulmasını bile istemedi.

‘İLAÇLARINI VERMİYORLAR’

Mevcut rahatsızlıkları son zamanlarda artmıştı. Her an emboli riski vardı. Bunu önlemek için eliquil adlı bir ilaç almak zorunda kaldı. Doktorlar sigorta bilgilerini girdiklerinde bu ilacın raporlarını ve bu ilacın kullanılması gerektiğini rahatlıkla görebiliyorlardı. Ancak bu durumu görmezden geldiler, cezaevinde kendisine bu ilacın verilmediğini biliyorum. Durumunun tespiti için yapılan talep üzerine hastaneye kaldırıldı. Bu durumu fark edince bir daha alınmamak için dilekçe vermek istedi. Elleri dilekçe yazamayacak kadar titrediği için bir daha hastaneye götürülmemesi için yanında kaldığı Erol Özkasnak Paşa’dan dilekçeyi hazırlatmasını istedi ve bizzat imzalayarak cezaevine teslim etti. müdürlük kardeşim Hz. Korgeneral Vural Avar, diğer paşalar gibi yaş, sağlık ve af nedeniyle değil, yeniden yargılanıp beraat ederek oradan çıkmak istiyordu. Af değil Anayasa Mahkemesi’nin kararını beklediğini ancak o kararın hiç gelmediğini söyledi.

‘BOSNA HERSEK’TE FAALİYET GÖSTERİYORDU’

Uydurma belgelerle muhterem paşalarımıza kumpas kurulurken, kardeşim Bosna Hersek’te operasyon yürütüyordu. Bunu nasıl bilebilirim? Hava Albaylarımızdan biri mahkemede savunmasını yaptı ve ‘Ben (ağabeyimi göstererek) komutanımla Bosna’da savaştığım için beni suçlayamazsınız’ dedi. Duruşma sonrası avukatımıza kardeşimin kendisine neden söylemediğini sorduğumda ‘Mahkemede bu tür bilgileri açıklamayı doğru bulmuyor, kabul etmiyor’ dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu